theme
wave diafragma caya
Koupit diafragmu Caya online

koupit Caya diafragmu Do obchodu

100% blud

aneb Jak je to s účinností antikoncepce

Přikláníme se ke zdravému životnímu stylu. V obchodech vybíráme kvalitní potraviny, hledáme oblečení, které nebude napuštěné chemikáliemi, kupujeme přírodní kosmetiku. A pak si vezmeme antikoncepční tabletku, která ovlivní celý náš hormonální systém a metabolické dráhy, která promění naši psychiku a ovlivní výběr partnera. Naše předchozí snahy o zdravý životní styl jdou díky ní vniveč.

Proč ale brát hormonální antikoncepci, když nám brání v prožívání běžného života, snižuje libido a způsobuje závažné zdravotní stavy? Chceme mít jistotu, že neotěhotníme, dokud na to nebudeme připravené a máme pocit, že pilulka, tělísko nebo injekce nám to na 100 % zaručí. Pojďme se podívat, jak je to s tímto 100% bludem doopravdy.

Reálná, skutečná, nebo také in vivo účinnost hormonální antikoncepce se pohybuje mezi 91 – 98 %. Angličtina tuto účinnost označuje slovem „efficiency“. Ale má i slovo „efficacy“, které označuje účinnost laboratorní, neboli in vitro – to je těch s oblibou zmiňovaných 99,9 %. Všimněte si, že v češtině se na rozdíl od angličtiny musí ujasnit dalšími slovy, o jaký typ účinnosti jde. Když to neuděláte, vyvstane poměrně jednoznačný dojem, že hormonální antikoncepce prostě nemůže selhat, zatímco jiné metody mohou.

Pesary nezasahují nežádoucím způsobem do těla, používáte je jen tehdy, když to potřebujete, mají vysokou účinnost a nenarušují spontaneitu milování. Pro moderní a zodpovědné ženy jsou skvělou volbou.